OBWIESZCZENIE O PIERWSZEJ LICYTACJI NIERUCHOMOŚCI
W DRODZE LICYTACJI ELEKTRONICZNEJ
Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Grójcu Robert Sienkiewicz na podstawie art. 986 (4) kpc Kodeks postępowania cywilnego (dalej: kpc) podaje do publicznej wiadomości, że na portalu https://licytacje.komornik.pl rozpocznie się 19 listopada 2026 roku o godz. 12:00 a zakończy 26 listopada 2026 roku o godz. 12:00 pierwsza licytacja działki rolnej o pow. 1,53 ha. Przedmiotem licytacji będzie nieruchomość rolna, gruntowa położona w msc. Niedabyl, (obręb 0017), gmina Stromiec, powiat białobrzeski, województwo mazowieckie, działka nr ew. 115 o powierzchni 1,5300 ha, (15.300 m. kw), dla której Sąd Rejonowy w Grójcu VIII zamiejscowy Wydział Ksiąg Wieczystych z siedzibą w Białobrzegach, prowadzi księgę wieczystą o nr RA2G/00009848/0. Zgodnie z Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego gminy Stromiec działka położona w obrębie geodezyjnym Niedabyl jest działką rolną (oznaczenie w Mpzp „R”) z przeznaczeniem podstawowym pod funkcje upraw polowych i użytków zielonych oraz wszelkiego rodzaju upraw hodowli zwierząt, zaliczonych do działów produkcji rolnej w przepisach szczególnych. Oznaczenie w rejestrze gruntów to łąki trwałe ŁV -1,49 ha oraz grunty zadrzewione i zakrzewione na użytkach rolnych Lzr-ŁV- 0,04 ha. Działka w kształcie prostokąta o szerokości frontu około 72 m i długości około 210 m. Działka jednym z krótszych boków od strony południowo-wschodniej przylega do działki numer 127 o powierzchni 0,38 ha użytek dr-droga gruntowa. Droga na gruncie nie jest widoczna. Teren działki płaski. Działka położona w terenie bez dostępu do infrastruktury technicznej. Sąsiedztwo i otoczenie to działki niezabudowane użytkowane rolniczo, w dalszej odległości zabudowa zagrodowa wsi Niedabyl. Działka jest użytkowna rolniczo – łąka koszona. W księdze wieczystej wpisana jest dożywotnia i nieodpłatna służebność mieszkania, polegająca na prawie korzystania ze wszystkich pomieszczeń, znajdujących się na parterze budynku mieszkalnego oraz współkorzystania z właścicielem nieruchomości ze wszystkich zabudowań gospodarczych usytuowanych na działce nr 329. Prawo to dotyczy działki zabudowanej nr 329, która została przeniesiona do innej księgi wieczystej i nie wykreślono tego prawa z księgi.
Suma oszacowania wynosi 101 000,00zł,
zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 75 750,00zł.
Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest 10 100,00zł. Minimalne postąpienie w licytacji wynosi 758,00zł. Przystąpić do licytacji oraz wpłacić rękojmię należy najpóźniej na 2 dni robocze przed rozpoczęciem licytacji tj. do 16 listopada 2026 r. do godz. 23:59. Rękojmię należy wpłacić na rachunek bankowy kancelarii komornika: BNP Paribas Bank Polska S.A. 35 16001462 1853 6337 6000 0007. Za datę złożenia rękojmi przyjmuje się dzień uznania rachunku bankowego komornika ( wpływ na rachunek kancelarii). Warunkiem udziału w przetargu jest utworzenie indywidualnego konta w systemie teleinformatycznym. Wraz z rękojmią licytant zobowiązany jest do podania w systemie teleinformatycznym danych niezbędnych do wydania postanowienia o przybiciu w tym: numeru PESEL, numeru dokumentu stwierdzającego tożsamość i oświadczenia, czy pozostaje w związku małżeńskim, a jeżeli tak, czy nieruchomość zamierza nabyć do majątku wspólnego czy osobistego, oraz do wskazania, czy licytuje we własnym imieniu czy jako pełnomocnik innej osoby, a także innych danych, jeżeli potrzeba ich podania wynika z przepisów odrębnych ustaw. Zgodnie z przepisem art.976 §1 kpc w przetargu nie mogą uczestniczyć: dłużnik, komornik, ich małżonkowie, dzieci, rodzice i rodzeństwo oraz osoby obecne na licytacji w charakterze urzędowym, licytant, który nie wykonał warunków poprzedniej licytacji, osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły. W ciągu dwóch ostatnich tygodni przed licytacją wolno oglądać nieruchomość w dni powszednie. Operat szacunkowy znajduje się w kancelarii komornika. Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, że wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję. Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej lub przez złożenie dokumentu do zbioru dokumentów i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności. Komornik informuje o obowiązku zawartym w Ustawie z dnia 9 września 2000 r. o podatku od czynności cywilnoprawnych (Dz.U. z 2015r. poz. 626). Stosownie do art. 4 ciężar obowiązku podatkowego z zastrzeżeniem art. 5 ustawy przy umowie sprzedaży - ciąży na kupującym. Licytacja może być odwołana bez podania przyczyny. W celu przystąpienia do licytacji należy założyć konto w serwisie Krajowej Rady Komorniczej e-licytacje i przystąpić do licytacji przez zgłoszenie i podanie odpowiednich danych. Licytacja odbywa się w formie elektronicznej. Przetarg wygrywa licytant, którego oferta była w chwili zakończenia przetargu najwyższa. Jeżeli w ciągu 5 minut przed planowanym terminem zakończenia przetargu zgłoszono postąpienie, termin ten ulega odroczeniu o 5 minut. Jeżeli w dodatkowym czasie zgłoszono dalsze postąpienie, termin zakończenia przetargu podlega każdorazowo odroczeniu o kolejne 5 minut, aż do momentu gdy ustaną postąpienia.
Adres licytacji:
https://licytacje.komornik.pl/licytacje/83965/dzialka-rolna-nr-115-o-pow-1-53-ha-msc-niedabyl-gm-stromiec-pow-bialobrzeski-woj-mazowieckie-wiecej-na-wwwkomornik-grojecpl
(Dokładniejsze informacje w kancelarii komornika, telefonicznie /(48)- 664-69-96 w sprawie KMP 2/23).
W korespondencji oraz przy wpłatach podać sygnaturę Kmp 2/23
Aktualności
Komornik Sądowy
przy Sądzie Rejonowym w Grójcu
Robert Sienkiewicz
Zadzwoń do nas:
48 664-69-96
poniedziałek - czwartek 9-15
e-doręczenia: AE:PL-36558-55901-SWHJI-18
Created with WebWaveCMS
Copyright by Law & Order