06 lipca 2023
OBWIESZCZENIE O PIERWSZEJ LICYTACJI NIERUCHOMOŚCI W TRYBIE LICYTACJI ELEKTRONICZNEJ Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym
17 listopada 2022
Działka o pow. 0,6392 ha z domem położona w  msc. Kocerany pow. grójecki - I licytacja

OBWIESZCZENIE O PIERWSZEJ LICYTACJI NIERUCHOMOŚCI W TRYBIE LICYTACJI ELEKTRONICZNEJ

 

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Grójcu Robert Sienkiewicz na podstawie art. 986 (4) kpc podaje do publicznej wiadomości, że na portalu https://e-licytacje.komornik.pl/ rozpocznie się 17 listopada 2022r. o godz.12:00 a zakończy 24 listopada 2022r. do godz. 12:00 pierwsza licytacja działki z budynkiem mieszkalnym. Przedmiotem licytacji będzie nieruchomość położona w msc. Kocerany przy ul. Gościniec 46, gm. Pniewy, pow. grójecki, woj. mazowieckie. Działka nr ew. 110/1( obręb 0017 Kocerany), o powierzchni 0,6392 ha, zabudowana wolnostojącym, murowanym budynkiem mieszkalnym o powierzchni zabudowy 131,55 m2 oraz budynkiem niemieszkalnym o powierzchni 16,99 m2. Budynek mieszkalny jednorodzinny, wolnostojący z poddaszem użytkowym, częściowo podpiwniczony, z garażem, oddany do użytkowania w 1993r. Budynek wykonany z podwójnego gazobetonu, ocieplony styropianem, dach kryty blachodachówką, więźba dachowa drewniana, obróbki blacharskie plastikowe. Stolarka okienna drewniana. Drzwi zewnętrzne drewniane. Taras zabudowany, wyłożony kostką betonową. Budynek mieszkalny wyposażony w instalacje: elektryczną, wodociągową, gazową oraz alarmową. Na działce znajduje się zbiornik bezodpływowy. Na parterze znajduje się kuchnia, salon z kominkiem, dwie sypialnie, łazienka, przedsionek oraz hall z klatką schodową .Na poddaszu znajdują się dwie sypialnie, łazienka oraz schowek i wyjście na strych. Działka porośnięta drzewami i krzewami. Od strony zachodniej na działce znajdują się drzewa owocowe (nasadzenia wiśni w wieku ok. 30 lat), od wschodniej drzewa i krzewy ozdobne. Dla nieruchomości prowadzona jest przez V Wydział Ksiąg Wieczystych Sądu Rejonowego w Grójcu księga wieczysta nr RA1G/00048844/0.
Przetarg odbywa się w drodze elektronicznej i zakończy się w dniu 24 listopada 2022r. o godzinie: 12:00.

Suma oszacowania wynosi 646 739,00zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi
485 054,25zł.
Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest 64 673,90zł.

Rękojmię należy złożyć na rachunek bankowy kancelarii komornika: BNP Paribas Bank Polska S.A. 35 16001462 1853 6337 6000 0007 najpóźniej na 2 dni robocze przed rozpoczęciem przetargu tj. do 14.11.2022r. do godz. 23:59. Za datę złożenia rękojmi przyjmuje się dzień uznania rachunku bankowego komornika ( wpływ na rachunek kancelarii). Warunkiem udziału w przetargu jest utworzenie indywidualnego konta w systemie teleinformatycznym. Wraz z rękojmią licytant zobowiązany jest do podania w systemie teleinformatycznym danych niezbędnych do wydania postanowienia o przybiciu w tym: numeru PESEL, numeru dokumentu stwierdzającego tożsamość i oświadczenia, czy pozostaje w związku małżeńskim, a jeżeli tak, czy nieruchomość zamierza nabyć do majątku wspólnego czy osobistego, oraz do wskazania, czy licytuje we własnym imieniu czy jako pełnomocnik innej osoby, a także innych danych, jeżeli potrzeba ich podania wynika z przepisów odrębnych ustaw. Zgodnie z przepisem art.976 §1 kpc w przetargu nie mogą uczestniczyć: dłużnik, komornik, ich małżonkowie, dzieci, rodzice i rodzeństwo oraz osoby obecne na licytacji w charakterze urzędowym, licytant, który nie wykonał warunków poprzedniej licytacji, osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły. W ciągu dwóch ostatnich tygodni przed licytacją wolno oglądać nieruchomość w dni powszednie. Operat szacunkowy znajduje się w kancelarii komornika. Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, że wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję. Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej lub przez złożenie dokumentu do zbioru dokumentów i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności. Komornik informuje o obowiązku zawartym w Ustawie z dnia 9 września 2000 r. o podatku od czynności cywilnoprawnych (Dz.U. z 2015r. poz. 626). Stosownie do art. 4 ciężar obowiązku podatkowego z zastrzeżeniem art. 5 ustawy przy umowie sprzedaży - ciąży na kupującym. Licytacja może być odwołana bez podania przyczyny. W celu przystąpienie do licytacji należy założyć konto w serwisie Krajowej Rady Komorniczej e-licytacje.
Adres licytacji: https://elicytacje.komornik.pl/items/8433/dzialka-o-pow-0-6392-ha-z-domem-wiecej-na-
wwwkomornik-grojecpl-msc-kocerany-pow-grojecki

(Dokładniejsze informacje w kancelarii komornika, telefonicznie /(48)- 664-69-96/ oraz na stronie
www.komornik-grojec.pl w sprawie syg. GKM 66/20

Aktualności

Komornik Sądowy

przy Sądzie Rejonowym w Grójcu

Robert Sienkiewicz

 

 

Zadzwoń do nas:

48 664-69-96

poniedziałek - czwartek 9-15

 

06 lipca 2023
OBWIESZCZENIE O PIERWSZEJ LICYTACJI NIERUCHOMOŚCI W TRYBIE LICYTACJI ELEKTRONICZNEJ Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym

Aenean sagittis mattis purus ut hendrerit. Mauris felis magna, cursus in venenatis ac, vehicula eu massa. Quisque nunc velit, pulvinar nec iaculis id, scelerisque in diam. Sed ut turpis velit. Integer dictum urna iaculis vestibulum finibus. Etiam tempus dictum rhoncus. Nam vel semper eros. Ut molestie sit amet sapien vitae semper. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. 

Aktualności

Jesteśmy najlepsi

Created with WebWaveCMS

Copyright by Law & Order